Karrasko kritikon Kurtuanë për bojkotimin e kombëtares

Sulmuesi i Atletikos së Madridit nuk e kafshoi aspak gjuhën kur u pyet për atë që ndodhi përpara ndeshjes së fundit të Belgjikës. “Djajtë e kuq” fituan 3-0 në fushën e Estonisë, por vëmendja kryesore mediatike ishte tek reagimi i Tibo Kurtuasë. Portieri i Realit bojkotoi hotelin ku ishte grumbulluar ekipi, pasi në ndeshjen e

Vazhdoni leximin →

Lukaku merr shiritin tek Belgjika, por rebelohet Kurtua

Portieri nuk u paraqit siç e kishte për detyrë në kombëtare, ndërsa përfaqësuesja e “djajve të kuq” është në telashe. Tibo Kurtua, siç raportojnë mediat, ka mbetur tepër i pakënaqur me vendimin e trajnerit Domeniko Tedesko. Ylli i Realit të Madridit nuk u paraqit në hotel të dielën, siç duhej të bënte, sepse në ndeshjen

Vazhdoni leximin →

Reali shkon në Gironë pa portierin Tibo Kurtua!

Madrilenët kanë një mungesë të rëndësishme për javën e 31-të dhe pikërisht njeriun që mbron portën. Natyrisht, Tibo Kurtua është më i vlefshëm për Realin në Champions sesa në La Liga, ndaj edhe shqetësimi nuk duhet të jetë shumë i madh për sfidën në fushën e Gironës. Ai u ndje keq në aparatin tretës ndaj

Vazhdoni leximin →

Ançeloti pranon fajin, Kurtua i “heq veshin” italianit!

Pas ndeshjes, trajneri madrilen nuk kishte ç’të thoshte tjetër. Edhe pse Karlo Ançeloti deklaroi se “kjo humbje nuk duhet bërë dramë”, sërish ai pranoi se “të shqetëson fakti se u shpërfytyruam, kjo humbje dhemb shumë sepse është një El Klasiko dhe sepse ishim para publikut tonë”. Italiani pranoi se “faji është i imi, gjithmonë faji

Vazhdoni leximin →