Rusët nuk po i ndahen Milanit, pas Usmanovit dhe Ribollovljev…

Pronari i Monakos, Dmitrij Ribollovljev, po shqyrton mundësinë që të blejë klubin e njohur italian, Milan. Sipas “Tuttosportit”, tajkuni (pasaniku) 46-vjeçar rus po studion, aktualisht, gjendjen financiare të klubit “rosoner”. Ky rus i pasur është pronar i Monakos që nga viti 2011 dhe me financimet e tij ky klub “princëror” erdhi nga Liga e 2-të,

Vazhdoni leximin →

Përralla për stolin kuqezi mbërrin tek Bazeli, po me Peçon ç’kini?

Ish-futbollisti i përfaqësueses shqiptare, Arjan Peço, ëndërron apo e ëndërrojnë që në të ardhmen t’i jepet mundësia të ulet në stolin kuqezi të përfaqësueses, qoftë edhe atë të moshave. Peço aktualisht po kalon një periudhë mjaft të suksesshme të karrierës së tij, pasi ka filluar të stërvitë ekipet e moshave të Bazelit, për të arritur

Vazhdoni leximin →