Zeman si Rumenige: Njerëzit e borxheve duan Superligën!

Një legjendë si njeri dhe personalitet i sportit. Zdenek Zeman është pikërisht mishërimi i shprehjes që “e vërteta është e hidhur, por e shëndetshme”, dhe pasi fshikulloi Juventusin e “kalçopolit”, nuk kurseu as Superligën Europiane. “Kjo ide nuk lindi sot, as kohët e fundit, – tha trajneri çek, – ajo ka shumë kohë që është

Vazhdoni leximin →

Kritika e Mateusit: Mustafi, Kolashinac e Huntelar, një turp!

Ish-kapiteni i kombëtares së Gjermanisë dhe i Bajernit, nuk mundi të përmbahej kur mori vesh se shkaktarë për shkarkimin e trajnerit të Shalkes, Kristian Gros, ishin tre lojtarët e ardhur në janar. Mateusi bën analizën e tij në opinionin në “Skaj”, duke theksuar se “fakti se 3 të sapoardhurit, Huntelar, Mustafi dhe Kolashinac, udhëhoqën rebelimin

Vazhdoni leximin →