Ten Hag e ka inatin me Marcus Rashford

Manchester United ka pësuar një tjetër humbje në Ligën Premier, e katërta brenda shtatë ndeshjeve në këtë edicion. Djajtë e Kuq janë mposhtur me rezultat minimal 0-1 nga Crystal Palace dhe tani ndodhen në vendin e 10-të në tabelë. Erik Ten Hag është pyetur për fajtorin kryesor për disfatën në Old Traford, derisa ai ka

Vazhdoni leximin →

Kritika të forta mediatike për Interin pas humbjes në Specia

Nuk ka kaluar pa pasoja disfata zikaltër në Serinë A, që ishte e teta për këtë edicion. Kritikat mediatike ishin të forta. “Pa justifikime, – është kritika e “La Gazeta delo Sportit”, – Interi nokaut në Specia. Humbja e tetë, të martën është Porto!” “Gropa zikaltër, – shkruan “Il Korriere delo Sporti”, – Interi, një

Vazhdoni leximin →

Kritika të ashpra në Francë për Xhixho Donarumën!

Krejt e ndryshme është atmosfera që rrethon portierin e Paris Sent Zhërmen, Xhanluixhi Donaruma. Italiani është në qendër të kritikave nga tifozët dhe mediat franceze, që e cilësojnë fajtor për humbjen me Bajernin. Në fakt, portieri gaboi në golin e Koman. Për këtë ai është vlerësuar me notën 4 nga prestigjozja. “L’Ekip”. Ndërkohë tifozët shkojnë

Vazhdoni leximin →

Kritika për Brojën pas humbjes së Çelsit në Njukasëll

Trajneri i tij e tregoi me vepra se nuk dëshiron ta humbasë aq lehtë. Në mungesë të Rahim Stërlingut të sëmurë dhe Obamejangut ishte Armando Broja titullar tek Çelsi në ndeshjen e Premier Ligës në fushën e Njukaëllit. Përfundimi ishte një tjetër humbje zhgënjyese, aq sa habitja është e madhe sesi një ekip i tillë

Vazhdoni leximin →