“Lionel Messi si Michael Jordan”

Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde e ka krahasuar menaxhimin e Lionel Messit njëlloj me atë të Michael Jordan nëse do të ishte trajner basketbolli. Në një intervistë të fundit me gazetën spanjolle “Relevo”, ish-trajneri i Barçës, tani në krye të Athletic Bilbaos, u pyet nëse ishte “e ndërlikuar” të menaxhosh një lojtar legjendar si Messi.

Vazhdoni leximin →

Dënimi i Nejmarit? Më pak se i Kurzauës dhe i Amavit!

Kur “bomba” plasi në “Park dë Prensis”, u mendua se ylli brazilian i Paris SG do të dënohej deri me 8 ndeshje pezullim. Disiplina e Federatës Franceze (apo ndoshta e Ligës, sepse në Francë organizatore e kampionatit është liga) “vuri dorën në zemër” dhe Nejmari u pezullua vetëm me 2 ndeshje, edhe pse goditi kundërshtarin.

Vazhdoni leximin →