Partizani nuk gabon, mund Korabin dhe mbërrin Kukësin në krye të Superligës!

Partizani nuk e shpërdoroi mundësinë që pati për t’u ngjitur në krye të Superligës shqiptare. Skuadra e trajnerit Starova fitoi 2-0 në kryeqytet ndaj Korabit, dhe u barazua me Kukësin në vendin e parë të renditjes të kampionatit. Në stadiumin “Selman Stërmasi” vendosën një autogol i shënuar nga Prençi në portën e vet dhe një

Vazhdoni leximin →

S’ka fitues në Superligë, Tirana turpërohet edhe me Korabin!

Nuk pati asnjë fitues në dy ndeshjet e Superligës luajtur në Shkodër dhe Gjirokastër. Në stadiumin “Loro Boriçi” u ndeshën Korabi dhe Tirana, përballje që përfundoi 1-1.  Dibranët, që po ndryshojnë vazhdimisht stadiumet për ndeshjet shtëpiake, kaluan të parët në avantazh me anë të Krajës në minutën e 40-të, ndërsa Tirana barazoi në fund të

Vazhdoni leximin →