Akuzat e Shefki Kuqit për rryshfet në kombëtare, organet e hetimit në Shqipëri janë … me pushime!

Në Itali është e dyta herë që po i bëhet “varri” Juventusit, apo klubit më të madh në vend. Në 2006 shpërtheu “Kalçopoli” dhe sot është “plusvalenci-opoli” ne bordin drejtues që dha dorëheqjen e priten ndëshkime të ashpra nga drejtësia civile dhe sportive në Itali dhe nga UEFA. Kjo ndodh edhe në vendin, për të

Vazhdoni leximin →

Adrion Pajaziti pritet të jetë ylli i ri i kombëtares, shpresohet të mos “vuajë” si Broja!

Është ende tepër i ri, por cilësohet nga ata që bëjnë diferencën. Adrion Pajaziti pritet të jetë një nga yjet e ardhshëm të kombëtares, madje trajneri Edi Reja e deshi që në miqësoren e sotme ndaj Arabisë Saudite. Burime në Federatën Shqiptare të Futbollit tregojnë për Abc-në, se tekniku italian provoi ta grumbullonte këtë herë

Vazhdoni leximin →

Kovidi bën “kërdinë” në kombëtare, Shpresa, por vetëm Tirana ndal stërvitjen!

Nga klubi nuk ka asnjë konfirmim, por faktet janë kokëforta. Tirana, kryesuese e Abisnet Superligës, është e goditur nga koronavirusi dhe plot 7 pjesëtarë të saj janë detyruar të izolohen. Pasi mbrojtësi Hoxhallari dhe fizioterapisti Voci u infektuan ndërsa ishin në ekipin kombëtar, kanë dalë edhe emra të tjerë. Marsel Ismajlgeci është sëmurë ndërsa ka

Vazhdoni leximin →