Supersfida mes Denver e Torontos shkon për Nagets

Denver-Toronto ishte ndeshja që kishte vëmendjen më të madhe në mbrëmjen e radhës në NBA. Në fund ishte skuadra e Nagets ajo që mori maksimumin nga kjo përballje, pasi e fitoi atë me rezultatin 95-86 duke i shkaktuar Raptors humbjen në këtë sezon. Leonard e mbylli ndeshjen me 29 pikë e 14 topa në tabelë

Vazhdoni leximin →

Thellohet kriza e Klivlend; humbet edhe ndaj Oklahoma Sitit

Oklahoma Siti  zhyt akoma më thellë në krizë, Klivlend Kavaliers. Skuadra e Thander  edhe pse pa Rasëll Uestbruk, arriti të mposhtë nënkampionët e NBA me rezultatin 95-86. ai që mori përsipër te udhëheqë Oklahomën drejt kësaj fitoreje ishte Shrëder me 28 pikë personale të shënuara. Miami dhe San Antonio u bënë protagoniste të një ndeshjeje

Vazhdoni leximin →