Klasike pa tifozë ! Ky është misioni i formulës.. ?

Ndeshja e javës së parafundit mes Tiranës dhe Vllaznisë, shumë e rëndësishme për bardheblutë por edhe për shkodranët u luajt në një atmosferë surreale. Gjigandi “Air Albania” i boshatisur dhe i braktisur nga tifozët. Ata qindra që e ndoqën sfidën nga shkallët dëgjonin qartësisht thirrjet e trajnerëve apo kontestimet e lojtarëve në një stadium që

Vazhdoni leximin →

Tirana-Vllaznia, klasikja në gjuhën e shifrave

Mbërrin Klasikja, një nga ato ndeshje që zbukurojnë futbollin në Shqipëri. Java e 35-të e kampionatit shqiptar do të luhet ditën e mërkurë dhe e gjithë vëmendja është në përplasjen mes Tiranës dhe Vllaznisë, takim që do të luhet në stadiumin “Arena Kombëtare” duke filluar nga ora 16:00. Brdaric kërkon të tregojë forcën kundër një favoriti

Vazhdoni leximin →

Kush tha se arbitri e dreqosi “El Klasikon”? S’ka “burg” për ..De Burgos

Gjyqtari spanjoll, De Burgos Bengoetxea nuk do të dënohet nga Federata spanjolle pas paraqitjes së dobët në ndeshjen Barcelona – Real Madrid Gjyqtari De Burgos Bengoetxea nuk është dënuar nga Federata e Gjyqtarëve të Spanjës, pavarësisht gabimeve në ndeshjen e Superkupës së Spanjës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit. De Burgos do të drejtojë ndeshje të

Vazhdoni leximin →

Kapelo:Do ta fitoi Ronaldo, por nuk ka madhështinë e Mesit

Fabio Capello, ish trajneri i Real Madridit, mendon se Cristinao Ronaldo do ta fitoj Topin e Artë këtë sezon. Ish trajneri i Juventusit dhe Romës mendon se portugezi e meriton këtë trofe pas shkëlqimit me Real Madridin dhe Portugalinë në vitit 2016. “Po, sigurisht që Ronaldo është favorite për këtë vit që ta fitoj Topin

Vazhdoni leximin →

E vërtetë: Dortmundi do të hedhë në tapet Bajernin!

Bayerni i Mynihut zhvilloi përgatitjet e fundit për sfidën e përkufizuar si “Klasikja e Bundesligës” me Borusia Dortmund në Signal Iduna Park. Skuadra bavareze për momentin e sheh veten në vendin e dytë pas suprizës Leipzig që fitoi me përmbysje ndaj Bajer Leverkusen. Trajneri Carlo Anceloti vjen në këtë supersfidë me probleme dëmtimesh, pasi janë

Vazhdoni leximin →