Kush tha se arbitri e dreqosi “El Klasikon”? S’ka “burg” për ..De Burgos

Gjyqtari spanjoll, De Burgos Bengoetxea nuk do të dënohet nga Federata spanjolle pas paraqitjes së dobët në ndeshjen Barcelona – Real Madrid

Gjyqtari De Burgos Bengoetxea nuk është dënuar nga Federata e Gjyqtarëve të Spanjës, pavarësisht gabimeve në ndeshjen e Superkupës së Spanjës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

De Burgos do të drejtojë ndeshje të La Ligas që në javën e dytë, kur do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Betis – Celta Vigo