Portugali, Konseisao tërbohet me arbitrat, dënohet me 4 ndeshje!

Kur vjen puna që Pepe të ndërhyjë për të shuar një sherr! Imagjinoni se në çfarë gjendjeje ka qenë trajneri i Portos, Serzhio Konseisao, që sulmoi arbitrat në përfundim të ndeshjes së të hënës në kampionatin portugez ndaj Moreirenses. Trajneri iu vërsul arbitrit duke i bërtitur fjalë të tilla si “ishte një turp i vërtetë”,

Vazhdoni leximin →

Sanço, njeriu që detyroi edhe gjyqtarin që të … ndryshonte trajektoren!

Ishte një ndeshje e nivelit më të lartë, në Champions. Arbitri rumun Ovidiu Hategan po ndante drejtësinë në sfidën Dortmund-Barcelona, dhe ai vetë tregoi më pas se një lojtar e kishte detyruar të bënte diçka të pazakonshme. Xhejdën Sanço, talenti i paparashikueshëm i Borusias, shpërtheu me aksionin e tij sulmues dhe Hategan mendoi rrufeshëm të

Vazhdoni leximin →