Bajerni, i zemëruar me Barcelonën për sjelljen ndaj Kimihut

Ishte vetë presidenti i klubit gjerman, Herbert Hajner, që shprehu pakënaqësinë për mënyrën sesi katalanasit po veprojnë për mesfushorin e Gjermanisë. Trajneri i Barcelonës, Ksavi Hernandez, e pëlqen shumë futbollistin e Bajernit dhe besohet se në “Kamp Nou” po mendojnë për të, pavarësisht gjendjes gjithmonë të vështirë financiare. “E respektoj Barcelonën dhe Ksavin që ka

Vazhdoni leximin →

Hansi Flik nuk lejon që të kritikohet Xhoshua Kimih!

Trajneri i Gjermanisë ka përparësinë se ka qenë dikur teknik tek Bajerni, dhe shfrytëzoi rastin në konferencën për shtyp, në grumbullimin e kombëtares, që të fliste për Xhoshua Kimihun. Mesfushori me numër 6, që cilësohej vazhdimisht se “Djaloshi i Artë” i Gjermanisë, është kritikuar kohët e fundit se po ndikon për keq tek shokët e

Vazhdoni leximin →

Tek Bajerni paska një problem me emrin “Kimih”!

Po flasim për një futbollist shumë të rëndësishëm dhe që cilësohet si një nga simbolet kryesore të ekipit dhe të klubit. Xhoshua Kimih është vërtet i tillë, një kapiten i ardhshëm, dhe për trajnerët cilësohet si lojtari më i rëndësishëm edhe jashtë fushe. Gjithsesi, mediat bavareze shkruajnë se tek Bajerni ka një problem “Kimih”, sidomos

Vazhdoni leximin →

Levandovski kërkon të bindë Kimihun për tek Barcelona

Alarm i vërtetë në Mynih për këtë që po shkruhet. Janë mediat bavareze që theksojnë se Robert Levandovski po përdor ndikimin e tij për të bindur Xhoshua Kimihun që të kalojë tek Barcelona. Mesfushori i Gjermanisë është një nga shtyllat e Bajernit, veçse raportohet se nuk është i kënaqur me projektin sportiv në “Alianc Arenë”

Vazhdoni leximin →

Bajerni i thotë Barcelonës: Nuk e sheshim Kimihun as për 100 milionë

Interesimi është i madh në Katalonjë për mesfushorin kryesor të bavarezëve. Fakti që Barcelona pëlqen dhe kërkon Xhoshua Kimihun ka krijuar shqetësim tek Bajerni dhe klubi gjerman është bërë agresiv. Sipas mediave bavareze, drejtuesit në “Zebener Shtrase” kanë deklaruar se nuk kanë ndërmend të mbeten pa Kimihun, sido që të jetë puna. Po punohet për

Vazhdoni leximin →