“Kilian Mbape ka kërkuar që të largohet nga Paris SG!”

Është një sentencë e vërtetë që është dhënë në Francë, nga një gazetar i “RMC Sportit” të quajtur Daniel Riolo. E vërteta që dimë është që Kilian Mbape nuk ka dashur që të flasë, ndërsa ndodhet në Europian, për të ardhmen e tij, ndonëse nuk është përgjigjur kur është pyetur se “a është Paris SG

Vazhdoni leximin →

E thonë në Britani:Pochettino i kërkoi PSG të largohet

Mauricio Pochettino dëshiron të largohet nga Paris Saint Germain dhe këtë dëshirë ua ka komunikuar edhe drejtuesve të klubit. Lajmi u bë i ditur nga tabloidi britanik ‘Daily Mail’ që zbuloi disa të vecanta për të ardhmen e trajnerit argjentinas. Sipas këtij tabloidi, Pochettino në fakt informoi Leonardon dhe ndonëse ka një kontratë që e

Vazhdoni leximin →

Atletico Madrid, Diego Costa kërkon zgjidhjen e kontratës për motive familjar

Diego Costa mund të jetë një prej protagonistëve kryesorë të merkatos së transferimeve të muajit janar. Sulmuesi iu ka kërkuar drejtuesve të Atletico Madrid zgjidhjen përpara kohe të kontratës për motive familjare dhe Los Colchoneros për shkak të afeksionit drejt futbollistit por edhe të faktit që kontrata i skadon pikërish në qershor janë të gatshëm

Vazhdoni leximin →

Barcelona i kërkon 10.2 milionë Euro të tjerë Neymar

Barcelona i kërkon Neymarit edhe 10.2 milionë Euro të tjerë . Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja spanjolle ‘El Mundo’ sipas së cilës klubi katalanas thekson se ka përllogaritur gabim taksat. Mësohet se Barcelona pretendon se ka siguruar më pak nga taksat që i takonte Neymar të paguante në periudhën e qëndrimit të tij

Vazhdoni leximin →