Armando Broja thuhet se e ka kaluar Lukakun, vlen 70 milionë euro!

Kështu të paktën parashikojnë mediat italiane. “Tutomerkatoueb” shkruan se paraqitjet e shqiptarit e kanë rritur shumë interesin për të, dhe në garë janë klube të ndryshëm si Arsenali, Uest Hemi, Njukasëlli, vetë Sauthemptoni apo edhe të tjerë si Bajerni apo Dortmundi. Çelsi zotëron kartonin e Brojës dhe sipas kësaj medieje italiane, vlera mund të ketë

Vazhdoni leximin →

Eduart Rroca “merr në qafë” arbitrin në Turqi

Mesfushori shqiptar ka qenë një nga më të mirët lojtarë të Ligës së Parë turke sezonin e kaluar duke shënuar 9 gola  duke shërbyer 12 asistë në 26 ndeshje për Istanbulsporin, ndërsa ra në sy edhe për diçka tjetër. Eduart Rroca, i kërkuar për momentin nga Manisaspori, u në shkak që një arbitër turk të

Vazhdoni leximin →