Edhe legjenda Dejvid Bekam dëshiron aksione tek Man. Junajtidi

Pronarët e sotëm, amerikanët Glejzër, janë gati të largohen ose të paktën kështu thuhet. Miliarderët nga përtej Atlantikut kërkojnë të paktën 5 miliardë paundë stërlina, dhe njëri nga ata që duan të bashkohen në sipërmarrjen e re në “Old Traford” është Dejvid Bekami. Ish-ylli i mesfushës ka shprehur interesim, ndonëse i vetëm ai nuk mundet

Vazhdoni leximin →

Glejzërsit kërkojnë 9 miliardë për Man. Junajtidit, tifozët: Baraz me fitoren e titullit!

Protestat shumëvjeçare po japin rezultat, ndonëse mund të ketë edhe arsye të tjera. Familja miliardere amerikane, Glejzër, ka pranuar se është gati të heqë dorë nga aksionet e Mançester Junajtidit, diçka që tifozët e zjarrtë e kanë kërkuar që në 2011 kur ata blenë klubin duke e futur në borxh. Lajmet janë që Glejzërsat mund

Vazhdoni leximin →

Belinghami dëshiron Premier Ligën, Liverpuli apo Junajtidi do ta marrë yllin “150-milionësh”?!

Nëse do të vijë puna për fuqinë financiare të momentit, si dhe fanelën, me gjasë askush nuk do të konkurronte dot me Realin e Madridit. Në “Santiago Bernabeu” ia kanë vënë syrin fort Xhud Belinghamit, dhe nuk besohet se shqetësohen as nga kërkesa prej 150 milionë eurosh e Dortmundit. Gjithsesi, mediat europiane shkruajnë se 19-vjeçari

Vazhdoni leximin →