Injesta, Barçelona nxjerr nga muzeu 32 trofetë e tij

Andres Injesta pret të luajë ndeshjen e fundit në “Kamp Nou”, ku do të zhvillohet edhe ceremonia madhështore për “lamtumirën” e tij. Ndërkohë, mesfushori emblem i Barcelonës ka pozuar me të 32 trofetë, që janë nxjerrë nga muzeu i klubit dhe janë renditur njëri pas tjetrit në fushën e blertë të stadiumit. Iniesta ishte i

Vazhdoni leximin →

Barça nuk e do më, Juventus bëhet gati për Injestën

Sipas të përditshmes spanjolle, AS, Juventus kërkon të transferojë yllin e katalansve, Andres Injesta, kontrata e të cilin skadon në vitin 2018 dhe gjasat janë të pakta që ajo të rinovohet. Sipas po këtij burimi, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, nuk dëshiron t’i zgjasë kontratën Injestës, kështu “Zonja e Vjetër”, ka mundësi më shumë

Vazhdoni leximin →

Injesta, i vetmi idhull edhe i Espanjolit… ja arsyeja

Andres Injesta është i vetmi lojtar i Barcelonës, për të cilin tifozët e Espanyol ngrihen në këmbë dhe duartrokasin kur del nga fusha. Arsyeja? Në gusht të 2009-ës, vetëm disa javë pasi ai mori shiritin e kapitenit, mbrojtësi i Espanjolit, Dani Zharke, u nda nga jeta për shkak të një ataku kardiak, teksa po fliste

Vazhdoni leximin →