Idhulli i Rashfordit dikur – një portier!

Më 25 shkurt 2016, në “qiellin e futbollit u shfaq një yll i ri”! Një tinejxher, pothuajse i panjohur, u ngjit në skenën e madhe të futbollit me dy golat që shënoi në një konkurrim të rëndësishëm evropian. Atë natë, “lindi” një yll i ri i Mançester Junajtidit dhe ai ishte Markus Rashford. Në vazhdim,

Vazhdoni leximin →

Lebron për idhullin: I vogël e kopjoja Xhordanin, vetëm se nuk jam aq qeros!

Klivlend Kavaliersat e mundën, për herë të katërt, Boston Selltiksat, duke sigurur titullin në Konferencën Lindore, ndërkohë që do të konfrontohen me Golden Stejt Uarriorsat për të marrë unazat e kampionit të SHBA-së. Përsëri, më i miri te Kavaliersat ishte Lebron Xhejmsi, me 35 pikë, tetë kërcime dhe tetë asistenca, ndërkohë që “mbreti” kaloi edhe

Vazhdoni leximin →