A besoni në mallkimet? Nëse po, Anglia është e mallkuar në televizionin ITV!

Kur kombëtarja e “tre luanëve” luan dhe ndeshjet i transmeton televizioni publik, BBC, gjithçka është në normalitet dhe tifozët janë të kënaqur. Anglia fiton 70 për qind të herëve ndërsa tifozët e shohin nga shtëpitë apo lokalet në ekranin e BBC-së, kurse kur këtë të drejtë transmetimi e blen televizioni privat, ITV, gjithçka përmbyset. Sipas

Vazhdoni leximin →

Michael Jordan, 420 milionë Euro humbje në 2020

Michael Jordan mbetet mes 1500 njerëzve më të pasur të planetit. Por pavarësisht kësaj të dhëne, basketbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, në vitin 2020 regjistroi humbje financiare prej 500 milionë Dollarësh. Lajmi u publikua nga revista ‘Forbes’ që shpjegon se në 12 muajt e fundit pasuria e legjendarit ‘Air Jordan’ ka rënë

Vazhdoni leximin →

PSG, humbje 204 milionë Euro që e detyrojnë të shesë lojtarë në mes të bisedimeve me Neymar e Mbappe

Pandemia coronavirus dhe kriza ekonomike e shkaktuar prej saj ka prekur edhe klubet më të pasur të botës dhe Paris Saint germaini është një prej tyre. Sipas ‘L’Equipe’, klubi parizien ka parashikuar një humbje prej 204 milionë Eurosh për sezonin 2020/21, shifër që është 60% më e lartë se ajo e vitit të kaluar Kampionët

Vazhdoni leximin →