Sneijder kundër trajnereve femra tek meshkujt

Wesley Sneijder, ish-mesfushori i famshëm i Interit dhe Holandës në një intervistë të fundit, shprehet krejtësisht kundër idesë që një skuadër futbolli meshkujsh të trajnohet nga një femër. 39-vjeçari shprehet se e beson që ka bota ka ndryshuar dhe diferencat mes gjinive nuk janë më të njëjta si vite më parë, megjithatë sërish ai e

Vazhdoni leximin →

Overmars akuzohet për ngacmim seksual

Instituti i Juridiksionit Sportiv (ISR) pezulloi Marc Overmars për një vit për shkak të sjelljes së papërshtatshme gjatë kohës së tij si drejtor te Ajax. ISR ndëshkoi Overmars për ngacmim seksual, me vendimin që ka ardhur orët e fundit. Për një vit, Overmars nuk lejohet të mbajë një pozicion brenda insititucon drejtues holandez ose organizatave

Vazhdoni leximin →

Gullit në gjyq më fëmijët e tij

Ish-sulmuesi holandez, Ridd Gullit mund te këte qenë një kampion në fushën e lojës por i tillë nuk është jashtë saj. Fituesi i Topit të Artë do të shkojë në gjyq ku do të përballet me dy fëmijët e tij të njohur ligjërisht, Quinsey Georges dhe Shayen Dale, respektivisht përkatësisht 32 dhe 29 vjeç. Ata

Vazhdoni leximin →