Frankfurt, tifozët heqin stolat e stadiumit: Mos na thoni të qëndrojmë ulur!

Për Ajntrahtin e Franfurtit, e enjta ishte një mbrëmje historike me skuadrën gjermane që zhvilloi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Europa League kundër Celsit dhe tifozët deshën ta përjetonin këtë përballje në këmbë. për këtë arsye, përpara fillimit të sfidës me anglezët, ata vëndosën të hiqnin stolat e stadiumit. E gjithë kjio ndodhi në mënyrë

Vazhdoni leximin →

IOC riintegron Rusine; i heq pezullimin per shkak te dopingut

Komiteti Olimpik Nderkombetar i heq Rusise denimin me pezullim nga aktivitetet per shkak te dopingut. Ishin autoritetet ruse qe kane bere te ditur lajmin qe u konfirmua edhe nga vete IOC. ‘Te drejtat e Komitetit Olimpik Rus u rikthyen plotesisht-tha presidenti i ketij komiteti Aleksander Zhukov. Vendimi per heqjen e pezullimit ndaj Rusise u mor

Vazhdoni leximin →