Frankfurt, tifozët heqin stolat e stadiumit: Mos na thoni të qëndrojmë ulur!

Për Ajntrahtin e Franfurtit, e enjta ishte një mbrëmje historike me skuadrën gjermane që zhvilloi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Europa League kundër Celsit dhe tifozët deshën ta përjetonin këtë përballje në këmbë. për këtë arsye, përpara fillimit të sfidës me anglezët, ata vëndosën të hiqnin stolat e stadiumit.

E gjithë kjio ndodhi në mënyrë civile dhe nuk u shoqërua nga asnjë incident e për më tepër kjo ngjarje përbën një rast thuajse unik kur bëhet fjalë për nivele kaq të larta të futbollit evropian

sfidanti.al