Real Madrid, pa Hazard në El Clasico me Barcelonën

Reali i Madridit kreu seancën e fundit stërvitore përpara El Clasicos me Barcelonën që do të luhet në mbrëmjen e kësaj të shtune. Thuajse të gjithë futbollistët kanë kryer përgatitjet e fundit për kërë superpërballje ku Los Blancos shkojnë me moralin e lartë pas fitores 3-1 me Liverpoolin në Ligën e Kampioneve dhe me qetësinë

Vazhdoni leximin →

Dëmtimet e Hazardit, mjeku i Belgjikës: Shkak stresi

Fillimisht ishte kavilja dhe tani dëmtimet muskulare. Eden Hazard nuk po gjen qetësi nga dëmtimet që nga momenti që është transferuar te Reali i Madridit. Në sfidën me Deportivo Alaves, mesfushori belg pësoi dëmtimin e radhës, që është një dëmtim muskular në këmbën e djathtë që pritet ta mbajë atë jashtë fushave të lojës për

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, Casemiro dhe Hazard, pozitivë me Covid-19

Te Reali i Madridit shfaqen 2 raste të reja me Covid-18. Bëhet fjalë për Casemiron dhe Eden Hazard të cilët ishin titullafrë në ndeshjen e Ligës së Kampioneve ndaj Interit. ‘Reali i Madridit komunikon se lojtarët Casemiro dhe Hazard rezultuan pozitivë në testet për Covid-19 të kryera mëngjesin e së premtes-lexohet në komunikatën e klubit

Vazhdoni leximin →

Afron El Clasico, Real Madrid do jetë pa Hazard

Eden Hazard nuk do të jetë në El Clasicon mes Barcelonës dhe Realit të Madridit që do të luhet në Camp Noun ë 24 tetor në orën 16:00. Kjo është ajo që bën të ditur ‘Cuatro’ që shton se objektivi i futbollistit të Realit të Madridit është që të riaftësohet plotësisht si në aspektin fizik

Vazhdoni leximin →