Shtohen telashet te Reali, dëmtohet në pulpë Hames Rodrigez

Zinedin Zidan do të duhet të përballet me një tjetër dëmtim te Reali i Madridit, atë të Hames Rodrigez, kolumbiani që ishte objektiv i merkatos së Napolit gjatë gjithë verës. futbollisti i skuadrës merenges ka pësuar një dëmtim muskular në pulpën e këmbën e djathtë dhe për të përcaktuar kohën e riaftësimit ai do të

Vazhdoni leximin →

Atletiko Madrid ‘kërcënon’ Napolin për Hames Rodrigez

Atletiko Madrid kërcënon Napolin në garën për shërbimin e Hames Rodrigez. Sipas ‘Cadena SER’, emri i futbollistit kolumbian që është kthyer te Reali pas dy sezoneve në huazim te Bajerni dhe që është i impenjuar me Kolumbinë në Copa America, është tashmë në listën e dëshirave të ‘Los Colchoneros’ Gjithnë sipas ‘Cadena Ser’ edhe vetë

Vazhdoni leximin →

Napoli, Hames Rodrigez e meriton kthimin e numrit të Maradonës

E tillë është Seria A sot, sidomos për shkak edhe të dominimit të plotë të Juventusit. Klubet e tjerë po përpiqen brenda mundësive të tyre (ndonjëherë duke rrezikuar shumë) për të sfiduar “Zonjën e Vjetër”, por jo gjithnjë u dalin llogaritë. Napoli duket se ka menduar një zgjidhje tjetër, “në natyrë”. Presidenti De Laurentis është

Vazhdoni leximin →

Bajern Mynih zyrtarizon largimin e Hames Rodrigez

Pas deklaratës së Karl Hajnz Rumenige për largimin e Hames Rodrigez nga Bajerni i Mynihut, klubi gjerman bëri edhe komunikimin zyrtar nëpërmjet faqes së tij të internetit. Në komunikatën e publikuar, Bajerni falenderojnë kolumbianin për kontributin që dha në skuadër gjatë dy sezoneve të qëndrimit të tij te kampionët e Gjermanisë. ‘Falenderojmë Hames në emër

Vazhdoni leximin →