Tirana munde Beshiktashin, Shehi ktheja qokën Gyneshit..

Diplomaci e futbollit të  sotëm apo një stërkëmbësh  trajnerësh? Fjalët e trajnerit të Beshiktashit, Senjol Gynesh, para gazetarëve, sepse na kujtuan një histori të  shumë viteve më parë, një histori pikatnte, që, gati e kishim harruar. Shpresa jonë sapo kishte humbur një ndeshje me Letoninë, pasi i kishte dorëzuar edhe “çelsin e  lojës” kundërshtarit dhe

Vazhdoni leximin →

Njolloset Champions, dyshime trukimi për ndeshjen e Kievit

Dhjetëra të plagosur, shumë gola dhe një valë zërash për trukimin e rezultatit, pasuan humbjen e thellë të Beshiktashit në Champions League këtë mesjavë. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Olimpik” të Kievit përfaqësonte një shans ideal të skuadrës turke, për të kaluar në raundin tjetër të kupës me veshë të mëdhenj, por miqtë humbën thellësisht

Vazhdoni leximin →