Ku jeton Sara, “flaka” e re e Ilkai Gyndoganit?

Emrin e ka të tillë, si një shenjë e qartë e rrënjeve të saj të përziera, prej pasardhëseje të një familjeje tuniziane që jeton dhe punon në Europë. Sara Arfaui është tashmë e konfirmuar si e dashura e re e futbollistit të kombëtares së Gjermanisë, Ilkai Gyndogan. Mesfushori 30-vjeçar me origjinë turke, shkoi afër Sarës

Vazhdoni leximin →

Ozil e Gyndogan, Klop lavdëron gjermanët e Premier Ligës

Do të donte t’i kishte pasur në skuadër, ndërsa për fatin e tij të keq, i ka kundërshtarë në të njëjtin kampionat. Jurgen Klop nuk mund ta humbasë elegancën duke sharë, ndaj nuk i mbetet gjë tjetër përveçse të lavdërojë patriotët e tij rivalë në Angli. Trajneri i Liverpulit mendon se “produktet” e futbollit gjermanë

Vazhdoni leximin →