Simeone bind tifozët e Atletikos që të pranojnë Grizmanin

Kur trajneri flet dhe kërkon diçka, përkrahësit nuk ia bëjnë fjalën dysh. E tillë është “statura” e Diego Pablo Simeones tek Atletiko e Madridit, aq sa edhe tifozët kanë ndryshuar mendim për rikthimin e mundshëm të Antuan Grizmanit. Në një sondazh të bëjë nga “El Mundo Deportivo”, mbi 69 për qind janë përgjigjur “Po” për

Vazhdoni leximin →

Dueli me Laportën, Grizman: Largohem vetëm për Atletikon!

Dëshiron të vazhdojë të luajë në Spanjë, dhe dëshiron që të përmirësojë raportet me tifozët e skuadrës madrilene, ndërsa u largua me polemika në 2018 për një shifër rreth 120 milionë euro. Antuan Grizman i ka dalë ndesh presidentit të Barcelonës, Zhoan Laporta, i cili ka deklaruar se sulmuesi francez është në treg, dhe se

Vazhdoni leximin →

Atletiko si Evertoni, synon Grizmanin që nuk e duan tifozët

Pak javë më parë, tifozët e bluve të Liverpulit patën pakënaqësi të madhe, madje disa edhe protestuan ashpër për emërimin e Rafa Benitezit si trajner të ekipit të tyre të zemrës. Benitez ka qenë teknik i Liverpulit, ndërsa ka qenë shpotitës ndaj Evertonit, prandaj tifozët nuk e duan, por klubi e mori vendimin dhe duket

Vazhdoni leximin →