Kujdes Australi, Serena është tajfuni që të merr përpara!

Serena Uillliams vijon aventurën në Australian Open, ku synon të fitojë titullin e 23-të “Grand Slam” në karrierë. Amerikania preu biletën për në çerekfinale të turneut, pasi mundi çeken Barbora Strycova me rezultatin 2-0. Amerikania u thye 3 herë me shërbimet e saj në setin e parë, megjithatë ajo arriti ta fitojë atë 7-5, ndërkohë

Vazhdoni leximin →

Kur “mbreti” Xhokoviç e merr seriozisht lojën

Novak Djokovic dhe Mios Raonic janë dy gjysmëfinalistët e parë të ATP Tour Finals që po zhvillohet në Londër. Kampioni në fuqi i këtij turneu, Djokovic mundi në ndeshjen e tij të fundit në Grupin “Ivan Lendl”, David Goffin me rezultatin 2-0. Ishte një ndeshje që nuk pati histori pasi Djokovic ishte dominues gjatë gjithë

Vazhdoni leximin →