A do ta fitojë tani UEFA luftën me “rebelët” e Superligës Europiane?!

Për momentin është një fitore e presidentit Aleksander Çeferin. Drejtuesi nga Sllovenia mori një lajm të mirë nga Spanja, pasi gjykata e pranoi ankimimin e UEFA-s ndaj vendimit të mëparshëm për të mos lejuar ndëshkim të klubeve “rebele” të Superligës Europiane, sidomos të Realit, Barcelonës e Juventusit. Gjykatësja Sofia Hil (Gil) vendosi që dy palët

Vazhdoni leximin →

Futbollistet femra të SHBA-së e fitojnë “davanë, me të vërtetë e merituan!

Kapitenia Megan Rapinou nuk vonoi të “thërriste” për fitoren në rrjetet sociale, dhe të thoshte se ndjente një “krenari të papërshkruar”. Kjo, pasi Federata Amerikane e Futbollit vendosi të akordonte 24 milionë USD për futbollistet e kombëtares, të cilat kishin luftuar gjatë për barazi në pagesë me djemtë. Federata nuk ishte e detyruar ta merrte

Vazhdoni leximin →

BE është mbi UEFA-n, rebelët e Superligës e dinin që më parë këtë gjë!

Ishte paralajmëruar dhe ky mesazh u përsërit. Qeveria europiane e futbollit nuk do të mundë të nisë një proces disiplinor ndaj 3 klubeve rebele të Superligës Europiane, edhe pse insistohet se bëhet fjalë për gjyq sportiv. Një gjykatë në Spanjë ka marrë në mbrojtje Realin, Barcelonën dhe Juventusin, ndërsa ky vendim i gjykatës spanjolle është

Vazhdoni leximin →