Mukoko 16-vjeçar, nga më të mirët në Gjermaninë U21

Le të harrojmë për një moment Kilian Mbapenë dhe Erling Halandin. Ata janë “burra me mustaqe” në krahasim me këtë adoleshent krejt të vogël si Jusufa Mukoko, talent i Dortmundit dhe i futbollit gjerman. Sulmuesi 16-vjeçar, pasi vendosi rekorde në Bundesligë e në Champions, u grumbullua në ekipin e Gjermanisë U21 e do të jetë

Vazhdoni leximin →