Në Gjermani mezi presin Bundesligën 2 më të bukur të të gjitha kohëve!

Imagjinoni një kampionat ku janë së bashku Shalke, Hamburgu, Verderi i Bremenit, por edhe Nyrembergu, Hanoveri, Sent Pauli, Dresdeni, Dyseldorfi, Hansa Rostok madje nuk duhet nënvleftësuar as Holshtajn Kili. Në Gjermani fërkojnë duart për sezonin e Bundesligës së dytë që nis këtë fundjavë, në 23 korrik, me një superndeshje siç është ajo Shalke-Hamburg. Ekipet që

Vazhdoni leximin →

Politika ndihmon Bundesligën, 25 000 tifozë në stadiume!

“Drita jeshile” u ndez nga autoritetet dhe futbolli mund të festojë. Gjithçka do të varet nga niveli i infektueshmërisë nëpër qytete dhe Lande të veçanta, por gjithsesi krerët e senatit dhe të kancelarive të Landeve u dakordësuan këtë të martë. Arenat mund të shfrytëzohen deri në 50 për qind të kapacitetit, ndonëse numri maksimal i

Vazhdoni leximin →