Shënjestra e ISIS është Europiani!

Futbolli është nën kërcënimin e Shtetit Islamik të ISIS. Të paktën kjo është ajo çfarë paralajmërojnë mediat gjermane të cilat theksojnë se në shënjestrën e një grupi të ISIS është kampionati Europian, verën e këtij viti. Një event i cili mbledh me miliona njerëz dhe që mund të shndërrohet në objektivin më të dëshiruar për

Vazhdoni leximin →

Tuchel do të shkarkohet menjëherë nëse Bayerni humbet ndaj Arsenalit

E përditshmja gjermane Abendzeitung ka raportuar se në rast se Bayern Munchen mposhtet nga Arsenalit, atëherë trajneri Thomas Tuchel do të shkarkohet dhe Miroslav Klose do të emërohet si trajner i përkohshëm. Pas humbjes me rezultat 3-2 ndaj Heidenheimit, gjërat kanë marrë statusin e krizës tek Bayerni. Me këtë humbje, në pesë ndeshjet e tyre të fundit

Vazhdoni leximin →

Publikohet klauzola në kontratën e Xabi Alonsos

Elozhet për Bayer Leverkusen dhe Xabi Alonson në këtë sezon nuk kanë fund. Trajneri spanjoll po i udhëheq “Aspirinat” drejt një sezoni magjepsës dhe që mund të shkruhet me gërma të arta në historinë e gjermanëve. Leverkusen është më pranë se kurrë titullit të parë historik në Bundesliga, ndërsa skuadra garon edhe në dy fronte

Vazhdoni leximin →

“Adidas” bllokon shitjen e fanellave me numrin 44

Prodhuesi i veshjeve sportive ”Adidas” dhe Federata Gjermane e Futbollit (DFB) kanë bllokuar shitjen e fanellave të kombëtares gjermane me numrin 44 në përgjigje të kritikave për dizajnin, i cili i ngjan një simboli nazist. ”Ne do të bllokojmë personalizimin e fanellave në dyqanin tonë online”, deklaroi zëdhënësi i ”Adidas”, Oliver Bruggen. Nga e hëna

Vazhdoni leximin →

Vrasja e boksierit Nimani, flet vëllai

Berat Nimani ka dhënë detaje për ngjarjen tragjike të vëllait të tij, ish-boksierit Besar Nimani, i cili u vra në Gjermani mbrëmjen e 9 marsit. Në një prononcim për “Paparacin” ai thotë se Besari u qëllua në rrugë derisa po shkonte në një organizim për përvjetorin e vdekjes së shokut të tij. “Kur ka ndodh

Vazhdoni leximin →

Harry Kane rekord në Bundesligë

Harry Kane ka treguar te Bayern Munchen se mund të bëjë shumë mirë rolin që kishte dikur Robert Lewandowski, atë të bomberit të pandalshëm para portave kundërshtare. Këtë po e vërteton që në sezonin e tij të debutimit në futbollin gjerman. Në fitoren 8-1 ndaj Mainz në ndeshjen e djeshme, Kane tundi tre herë rrjetën

Vazhdoni leximin →