Pushteti i agjentëve të futbollit, nga 7 miliardë euro transferime, 700 milionë janë për ta

Disa nga emrat njihen mirë, dhe janë të tillë si Zhorge Mendes, Mino Raiola, Pini Zahavi, Folker Strut, por edhe shqiptari nga Maqedonia (sot e Veriut) Fali Ramadani. Sipas “La Gazeta delo Sportit”, agjentët e futbollit janë bërë gjithnjë e më të fuqishëm duke shërbyer si ndërmjetës të transferimeve të lojtarëve. Nga 7 miliardë euro

Vazhdoni leximin →

Revolucioni i futbollit sipas Julian Nagelsmanit

Në moshë të nuk mund të jesh njeri i evolucionit, sepse energjitë nuk të lejojnë të ecësh, por të detyrojnë të vraposh. Me kalimin e viteve ndoshta ndryshon, por 34 “pranvera” nuk janë aq shumë dhe këtë e ndjen trajneri i Bajernit, Julian Nagelsman. Tekniku gjerman është gati të nisë një revolucion të futbollit, jo

Vazhdoni leximin →