Kasemiro-Fred-Antoni, brazilianët vallëzuan në “Old Traford” si në Plazhin e Kopakabanës!

Ishte mbrëmja e tyre, ndonëse kundërshtari nuk ishte aspak i frikshëm. Gjithsesi, kur luan në Kupën e Anglisë nuk ka kurrë ndeshje të lehta dhe Redingu mund të kishte qenë “varrmihës” i Mançester Junajtidit nëse nuk do të kishte qenë për tre brazilianët Kasemiro shënoi 2 gola, Fred realizoi një tjetër ndërsa sulmuesi Antoni (mjaft

Vazhdoni leximin →

Siti e Junajtid sërish derbi, këtë herë për një brazilian në Ukrainë

Pep Guardiola mund të përplasë “brirët” sërish me rivalin e tij, Zhoze Murinjo, dhe përsëri jashtë fushe. Trajneri i Sitit ka piketuar mesfushorin e Shahtarit, Fred, si pasardhësin e duhur për Fernadinjon dhe është gati të bëjë një ofertë prej 50 milionë paund stërlinash, rreth 60 milionë euro. Sidoqoftë, 24-vjeçari duket se pëlqehet edhe nga

Vazhdoni leximin →