Formula E, zyrtarizohet kalendari i kampionatit

Do të jetë Berlini qyteti që do të presë fazën finale të sezonit në Botërorin e Formula E. Kampionati i makinave elektrike do të zhvillojë në muajin gusht garat e fundit të sezonit 2019/2020 që u pezullua për shkak të pandemisë coronavirus. Programi i garave  u zyrtarizua pasi mori edhe miratimin e Federatës Ndërkombëtare të

Vazhdoni leximin →

Formula E redukton koston; shtyhet me 1 vit debutimi I Gen2Evo

Formula E ishte kampionati I parë motoristik që I ndaloi aktivitetet për shkak të emergjencës coronavirus dhe tani ka vendosur të mendojë për të ardhmen. Në pritje të një ristarti të kampionatit, skuadrat dhe konstruktorët në akord edhe me FIA vendosën që të shtynin debutimin e makinave të reja Gen2Evo deri në sezonin 2021/22. Në

Vazhdoni leximin →

Hamilton sheh nga Formula E: Është e ardhmja

Ljuis Hamilton mund të zbarkojë në botërorin e Formula E. Është vetë 5 herë kampioni i botës së Formula 1 që e ka pranuar dicka të tillë. ‘Është kampionati i së ardhmes dhe unë mund të garoj atje sic po bën Geri Pafet-tha Hamilton-do të varet edhe nga motivimet e mia, kur kalon mosha gjithcka

Vazhdoni leximin →

Formula E, Mercedes prezanton makinën elektrike

Mercedes zbulon makinën e saj elektrike pikërisht rreth dy javë para fillimit të Botërorit të Formula 1 dhe pak ditë nga E Prix i Hong Kongut, makinë që do të garojë në kampionatin e ardhshëm të Formula E. Skuderia gjermane do të jetë pjesë e këtij kompeticioni në periudhën 2019-2020 dhe e prezantoi makinën e

Vazhdoni leximin →