Finlanda shpërthen në festë, kualifikim historik në Euro 2020

Finlanda do ta ketë të pamundur të harrojë 15 nëntorin, pasi në këtë datë bëri historinë në futboll teksa për herë të parë siguroi pjesëmarrjen në një event madhor. Skuadra skandinave shënoi emrin mes 24 ekipeve pjesëmarrëse në Evropianin e vitit të ardhshëm pas suksesit me Lihtenshtejnin 3-0 në kualifikueset e vlefshme për këtë kompeticion.

Vazhdoni leximin →

Paguan trajneri Çaçiç, por Kroacia rrezikon shumë në Ukrainë!

“Miku” i presidentit të Federatës, Ante Çaçiç, nuk është më trajner i Kroacisë. Dështimi i bujshëm në “Maksimir” të Zagrebit ndaj Finlandës (1-1) bëri që të humbej vendi i parë në grupin eleminator dhe të rrezikohej seriozisht kualifikimi për në Botëror. Skuadra kroate, një nga më të talentuarat në rruzull, është 2 pikë prapa Islandës,

Vazhdoni leximin →