Festa madhështore e Uest Hemit në Londër

Kanë kaluar 58 vjet që nga ceremonia e parë dhe e fundit. Në atë kohë, në 1965, brezi i madh i Uest Hemit i udhëhequr nga Bobi Mur u brohorit në rrugët e Londrës pas fitores së Kupës së Kupave. Dje ishte radha e brezit të sotëm të kapitenit Deklan Rajs dhe të trajnerit Dejvid

Vazhdoni leximin →

Futbollistët e Napolit festuan fitoren në fushën e Sasuolos!

Për titullin kampion në Serie A ka ende kohë dhe pavarësisht shkëputjes së rëndësishme në krye të renditjes, matematika nuk e lejon Napolin të festojë.  Por nuk mendojnë kështu tifozët, që janë të sigurt te triumfi i skuadrës napolitane. Në fakt ata kanë nisur festën menjëherë pas fitores së fundit në ndeshjen kundër Sasuolos. Festa

Vazhdoni leximin →

Festa e titullit, Inter apel tifozëve: Respektoni normat anticovid

Inter u bën sërish apel tifozëve të tij për të  festuar në mënyrë të përgjegjshme titullin e 19 kampion të Italisë të zikaltërve duke respektiar të gjitha rregullat që janë në fuqi kundër Covid-19. ‘E kuptojmë shumë mirë emocionin dhe rëndësinë e momentin-theksohet ndër të tjerat në komunikatën e Interit drejtuar tifozëve të tij-të evitojmë

Vazhdoni leximin →