Rangers, sanksionohen 5 lojtarë për një festë gjatë izolimit

Pesë futbollistë te Rangers janë ndëshkuar me 6 ndeshje pezullim pasi morën pjesë në një festë në kundërshtim me masat kufizuese anticovid në muajin shkurt.Lajmi u konfirmua nga Federata Skoceze e Futbollit. Futbollistët e pezulluar janë Bongani Zungu, Nathan Patterson, Calvin Bassey, Dapo Mebude dhe  Brian Kinner, të cilët edhe u gjobitën Këta lojtarë që

Vazhdoni leximin →

Borussia Moenchengladbach pezullon Embolo; u arratis nga catia gjatë një feste ilegale

Breel Embolo, sulmuesi i Borussia Moenchengladbach nuk u aktivizua në ndeshjen e së martës ndaj Ëerder Bremen si masë parandaluese ndaj rrezikut të përhapjes së coronavirusit, duke qenë se është takuar me persona që nuk janë  pjesë e familjes së tij. Ky është versioni zyrtar, por ajo që publikohet te e përditshmja ‘Bild’, flet për

Vazhdoni leximin →

Tottenham, gjobit futbollistët për festën e Krishtlindjes

Tottenham gjobiti Reguilon, Lo Celson dhe Lamelën për thyerje të normave të vendosur nga qeveria britanike për ditën e Krishtlindjes me futbollistët që u fotografuan së bashku duke darkuar  me një grup të madh personash ku ishte edhe futbollisti argjentinas i West Ham, Manuel Lanzini Në një komunikatë për shtyp, klubi londinez shprehu zhgënjimin e

Vazhdoni leximin →

Neymar iu përgjigjet polemikave: Nuk jemi 500 vetë

Polemikat në Brazil për Neymar nuk shuhen. Pas festës me shumë të ftuar në ditët e kaluara ku u ndalua të bëheshin foto, sulmuesi I Paris Saint Germaini kaloi ditën e fundit të vitit në vilën e tij në Santa Catarina për një festë me jnjë numër të reduktuar të ftuarish dhe të gjithë të

Vazhdoni leximin →