Championsi për meshkuj e femra e ka emrin … Çelsi

Nuk janë vetëm të besuarit e trajnerit Tomas Tuhel që arritën ndeshjen përmbyllëse të Ligës së Kampionëve. Blutë e Londrës kanë edhe një përfaqësues tjetër në një finale të tillë, dhe pikërisht skuadrën e vajzave. Çelsi u kualifikua për në sfidën për trofe për femra pasi eleminoi bindshëm Bajernin e Mynihut në gjysmëfinale, duke përmbysur

Vazhdoni leximin →

Bibiana, ikën arbitrja gjermane që nuk e ndjeu veten femër, por profesioniste!

Është gjë e madhe kur një grua thotë se nuk dëshiron ta ndihmojnë për shkak të gjinisë, por ta vlerësojnë vetëm nga aftësia. Për mijëra vjet, nuk dihet saktësisht sesa, burrat kanë dominuar shoqërinë njerëzore, ndërsa vetëm pak shpikjeve të makinerive dhe automatizmit, puna fizike ia lëshoi vendin asaj mendore, dhe njerëzit nisën të mendonin

Vazhdoni leximin →