Rozher Federer nuk ia del me gjurin, braktis “Rolan Garosin”

Fitorja ndaj gjermanit Dominik Këpfer ishte e vështirë, dhe për të u deshën 3 orë e 39 minuta lojë. Rozher Federer kishte probleme fizike gjatë asaj përballjeje të fituar 3-1, dhe menjëherë pas sfidës e vuri në dyshim vazhdimin në “Rolan Garos”. Tashmë vjen edhe konfirmimi. Legjenda zvicerane tërhiqet nga Grand Slemi i Parisit, për

Vazhdoni leximin →

Federer ushtron presion mbi IOC: Sportistët duhet të dinë nëse Olimpiket do të zhvillohen apo jo

Lojërat Olimpike do të zhvillohen apo jo? Kjo është pyetja që ngre Roger Federer që është gati të rikthehet në fushat e lojës, duke kërkuar qartësi për programet olimpike. Lojërat Olimpike janë përcaktuar të zhvillohen në 23 korrik-8 gusht të këtij viti pasi u shtynë për shkak të pandemisë coronavirus. Por në Japoni është rritur

Vazhdoni leximin →