Futbollistet femra të SHBA-së e fitojnë “davanë, me të vërtetë e merituan!

Kapitenia Megan Rapinou nuk vonoi të “thërriste” për fitoren në rrjetet sociale, dhe të thoshte se ndjente një “krenari të papërshkruar”. Kjo, pasi Federata Amerikane e Futbollit vendosi të akordonte 24 milionë USD për futbollistet e kombëtares, të cilat kishin luftuar gjatë për barazi në pagesë me djemtë. Federata nuk ishte e detyruar ta merrte

Vazhdoni leximin →

Derbi i një futbolli të sfilitur, ku të gjithë mezi qëndrojnë në këmbë

Pikërisht në këtë periudhë deçisive të ndarjes së verdikteve, në përgjithësi futbolli shqiptar errësohet nga dhuna, pazaret, apo gjykimet e urdhëruara të arbitrave, ndërkohë që sezoni i sivjetëm është pasuruar edhe me një element të ri… Ky kampionat është aq i lodhur, saqë njerëzit e fushës mezi po qëndrojnë në këmbë.  Edhe derbi i djeshëm,

Vazhdoni leximin →

Angli, Cavani në telashe për një postim me tone raciste

Edinson Cavani është akuzuar formalisht nga Federata Angleze e Futbollit për një postim të tij në Instagram me tone raciste. Uruguajani i  Manchester United shkroi ‘gracias negrito’ në postimin e tij në Instagram Story por e fshiu menjëherë Federata në javët e fundit kreu verifikimet e saj në lidhje me këtë cështje dhe këtë të

Vazhdoni leximin →