Fagioli rinovon kontratën me Juventusin

Tani është zyrtare: Nicolò Fagioli ka rinovuar kontratën me Juventusin deri më 30 qershor 2028.Vetë klubi i Juventusit e ka bërë të ditur lajmin me një postim në faqen zyrtare. “Juventus është i lumtur të njoftojë se kontrata e Nicolò Fagiolit është rinovuar deri më 30 qershor 2028. Bashkëpunimi vijon me Nicolòn, i cili ka

Vazhdoni leximin →

Skandali, Fagioli tregon ndeshjet ku ka vendosur baste

Një ditë pas skualifikimit për çështjen e basteve, shtatë muaj, 12.500 euro gjobë dhe 5 muaj dënime alternative, pas marrëveshjes për pranimin e fajësisë me Prokurorinë Federale, Nicolò Fagioli u paraqit në Continassa dhe mori pjesë rregullisht në stërvitjen e Juventusit, i cili po përgatitet për ndeshjen e madhe të së dielës në mbrëmje në

Vazhdoni leximin →

“Fagioli i fiksuar me bastet”

Mesfushori i Juventusit, Nicolo Fagioli rrezikon një pezullim disamujor për shkak të basteve të vendosura në platforma ilegale. Italiani ka përfunduar nën akuzë nga ana e Prokurorisë së Torinos, ndërsa vetë futbollisti e ka pranuar se merrej me bastet. Së fundmi është menaxheri i Fagiolit, Marco Giordano që për “Repubblica”, shprehet se klienti i tij ka

Vazhdoni leximin →

Bastet në futboll, dridhet Italia

Skandali i basteve në futbollin italian po rezulton një furtunë e vërtetë që mund të shkaktojë dëme kolosale jo vetëm për Kombëtaren por edhe në nivel më te gjerë gjatë viteve të ardhshme. Lojtari i Juventusit, Nicolo Fagioli është vendosur në “syrin e ciklonit” pasi po hetohet nga Prokuroria e Torinos dhe përpara gjykatësve duket

Vazhdoni leximin →