Historia prekëse e portierit adoleshent

Një adoleshent me ëndrra të mëdha që nuk pranon të dorëzohet edhe pse ka mësuar se shumë shpejt do t’i nënshtrohet një operacioni të vështirë për amputimin e këmbës së djathtë. Dy vite më parë, tifozi i Manchester United, Jake Last, luante për Burnley U-14 ndërsa njihej për aftësitë e tij dhe mbante nofkën “Macja”

Vazhdoni leximin →

FA Cup, Manchester United fiton derbin

Festoni Manchester United. “Djajtë e Kuq” fitojnë derbin kundër kampionit anglez Manchester City dhe e ngrenë Kupën e FA në qiell në Wembley. Skuadra e Pep Guardiolës, pasi shkroi historinë me fitoren e katërt radhazi në Premier League, u mund nga kushërinjtë e tyre në kompeticionin kombëtar. Një sukses që vlen dyfish për Erik Ten

Vazhdoni leximin →

FA Cup me rregullore të re

Nuk do të ketë më përsëritje të ndeshjeve që dalin barazim në Kupën FA në Angli. Me startin e edicionit të ri të Kupës FA nuk do të ketë riluajtje të ndeshjeve që mbarojnë barazim që nga turi i parë e tutje në sezonin 2024-2025. Të gjitha turet e “Emirates FA Cup” do të luhen

Vazhdoni leximin →

Dhuna bëhet protagoniste në FA Cup

Finale plot tension në ndeshjen West Bromwich-Wolverhampton. Pas golit të 0-2 të shënuar nga Matheus Cunha, ndeshja e vlefshme për turin e katërt të FA Cup, ndeshja u ndal për shkak të pushtimit të fushës nga tifozët vendas. Një grup tifozësh të West Bromwich pushtuan fushën, duke detyruar arbitrin të pezullojë përkohësisht ndeshjen. Arsyeja e këtij

Vazhdoni leximin →

Aston Villa, vatër Covidi, në dyshim ndeshja me Liverpool

Aston Villa është shndërruar në një vatër të coronavirus. Disa futbollistë dhe anëtarë të stafit teknik kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 duke bërë qe klubi të marrë vendimin për të mbyllur qendrën stërvitore dhe në këtë pikë vihet në dyshim ndeshje me Liverpoolin e vlefshme për FA Cup. Ndërkaq, coronvirusi ka bërë që të pezullohet

Vazhdoni leximin →