Shtanga shkëlqen në europianin e Bullgarisë

Shqipëria ka arritur rezultate fantastike në ditën e dytë në Kampionatin Europian të peshëngritjes. Europiani që po mbahet në Sofie të Bullgarisë ka rezultuar mjaft “fatsjellës” për Kombëtaren shqiptare, të cilët kanë fituar ditën e djeshme 3 medalje argjendi. Protagonistët në këto arritje ishin, Kristi Ramadani dhe Erkand Qerimaj që garuan në kategorinë e peshave

Vazhdoni leximin →

Rusia synon të organizojë Europianin e vitit 2028 ose 2032!

Lufta vazhdon dhe nuk dihet sesa kohë do të vazhdojë, ndërsa “mallkimet” për shtetin moskovit nuk kanë të reshtur, të paktën në atë pjesë të botës që quhet “Perëndim”. Gjithsesi, Rusia është (ende) pjesë e kësaj pjese të rruzullit, dhe synon që të fitojë të drejtën për organizimin e Kampionatit Europian të futbollit të vitit

Vazhdoni leximin →