Kur sukseset përdoren si vitrinë dhe konvertohen në euro

Në mesjavë, klubet shqiptare pjesmarëse në Europa League kaluan turin e parë të edicionit dhe meqenëse gjithmonë kemi dëshirë të na i shumëfishojnë arritjet, fillimisht pranuam të na thonin që ky ishte një sukses historik. Ndërkohë që edhe shumë vite më parë, duke arrdhur më pas në kohët e tanishme, skuadrat tona kanë kaluar ndonjë

Vazhdoni leximin →

UEFA shtyu Evropianin; ja skenarët për mbylljen e kampionateve dhe Kupave evropiane

Në fillim janë kampionatet, pastaj vjen Evropiani. Me këtë parim duke I dhënë prioritet Ligave në kontinentin e Vjetër, UEFA zyrtarizoi shtyrjen e Euro 2020 me 12 muaj pas një videoconference të mbajtur këtë të martë mes presidentit Ceferin, drejtuesve të 55 Federatave, përfaqësues të Ligave, klubeve dhe futbollistëve. Tani  qeverisë së futbollit evropian I

Vazhdoni leximin →

Historike! Finalet e Champions e Europa League flasin anglisht

Harrojeni Brexitin; Evropa e futbollit flet gjuhën angleze. për herë të parë në historinë e Ligës së kampioneve dhe Europa League, në finalet e këtyre kompeticioneve përballen skuadra të Premier Leagues angleze të cilat në këtë sezon dominuan në mënyrë absolute në Kontinentin e Vjetër. Pas arritjeve të Liverpulit dhe Totenhemit kundër Barcelonës dhe Ajaksit

Vazhdoni leximin →