Euroliga, përcaktohen çerekfinalet “minus” një sfidë

Pas 34 javësh përfundon faza e rregullt e Kupës së Kampionëve të Europës në basketboll për meshkuj, dhe skuadrat e kualifikuara janë të ditura me përjashtim të njërës. Zeniti i Shën Peterburgut do të luajë ndeshjen e prapambetur me Panathinaikosin dhe nëse fiton, do të dalë në vend të 8-të, pozicioni i fundit që të

Vazhdoni leximin →

U sulmuan arbitrat; Euroleague kërcënon për të mos luajtur më ndeshje në Greqi

Drejtuesit e Euroleagues reaguan pas lajmit se 3 arbitra ishin sulmuar në Athinë pas përfundimit të ndeshjes mes Panathinaikosit dhe Barcelonës. Nëpërmjet një komunikate për shtyp ata e përkufizuan agresionin si kriminal dhe të poshtër duke paralajmëruar Greqinë se nuk do të lejojnë më të zhvillohen ndeshje basketbolli në vendin helen nëse do të ketë

Vazhdoni leximin →