Shqipëria në Euro 2024

Shqipëria në Euro 2024 dhe për herë të dytë në një europian. Kuqezinjtë bëjnë minimumin dhe dalin me një barazim nga Moldavia ku për pak minuta nga fundi kryesonin por mund të kënaqen me 1 pikë që i katapulton drejt e në Gjerman. Skuadra kuqezi zbriti në fushën e blertë të Stadiumit “Zimbru” e ndërgjegjshme

Vazhdoni leximin →

Trajneri dhe kapiteni e cilësojnë si një finale

Kur ka mbetur një ditë nga ndeshja e parë ‘finale’ e muajit nëntor ndaj Moldavisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’, trajneri Silvinjo dhe kapiteni i skuadrës, Berat Gjimshiti kanë dalë në konferencën zyrtare për media nga stadiumi ‘Zimbru’ në Moldavi. Tekniku brazilian dhe mbrojtësi kuqezi folën për rëndësinë e kësaj sfide,

Vazhdoni leximin →

Asllani alarmon Sylvinhon

Kristjan Asllani ka pësuar një dëmtim në muskujt e kofshës së djathtë gjatë seancës stërvitore me Interin në përgatitje për sfidën me Frosinonen. Klubi zikaltër njoftoi për mediat mungesën e lojtarit shqiptar, i cili në këtë sfidë ishte në balotazh për titullar. Një lajm shumë i keq për Kombëtaren shqiptare dhe trajnerin Sylvinho i cili

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja nis punën të hënën

Kombëtarja shqiptare nis nga e hëna e 13 nëntorit përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të kualifikueseve të Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’, ndaj Moldavisë më 17 nëntor në transfertë e më pas ndaj Ishujve Faroe më 20 nëntor në stadiumin “Air Albania”. Kuqezinjtë do të grumbullohen në Tiranë dhe nga e hëna do të nisin

Vazhdoni leximin →

Sylvinho kërkon fokus

Kanë mbetur ende edhe dy ndeshje të fundit në rrugëtimin e Kombëtares shqiptare drejt finaleve të Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’, ndaj Moldavisë më 17 nëntor e Ishujve Faroe më 20 nëntor. Dy ndeshje shumë të rëndësishme, por mbi të gjitha, vendimtare për një vend në finalet e Europianit 2024. Pasi zbardhi listën me 24 lojtarët

Vazhdoni leximin →

Izraeli ndërpret udhëtimin për në Kosovë

Ekipi i Izraelit do të luajë të dielën ndaj Kosovës në kuadër të eliminatoreve të Euro 2024 në “Fadil Vokrri”. Rrugës për në aeroportin e Tel Aviv, ekipi kombëtar i tyre ka hasur probleme. Ata kanë marrë një alarm për sulm me bombë apo me raketa, duke bërë që të detyrohen të dalin të gjithë

Vazhdoni leximin →

7 shqiptarë në Maqedoninë e Veriut

Trajneri i Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Bllagoja Milevski ka publikuar të enjten listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës në kuadër të Eliminatoreve të “Euro 2024”-ës. Për ndeshjen ndaj Italisë dhe të kundër Anglisë, Milevski ka ftuar 25 lojtarë, shtatë prej të cilëve janë shqiptarë. Kështu, për ndeshjen ndaj italianëve, që do të

Vazhdoni leximin →