Izraeli ndërpret udhëtimin për në Kosovë

Ekipi i Izraelit do të luajë të dielën ndaj Kosovës në kuadër të eliminatoreve të Euro 2024 në “Fadil Vokrri”. Rrugës për në aeroportin e Tel Aviv, ekipi kombëtar i tyre ka hasur probleme.

Ata kanë marrë një alarm për sulm me bombë apo me raketa, duke bërë që të detyrohen të dalin të gjithë nga mjeti i transportit dhe të fshihen në një vend paksa më të sigurt.
Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, futbollistët shihen teksa largohen me shpejtësi nga autobusi për të kaluar në anën tjetër të autostradës.