Policia blindon Elbasanin… po vijnë sërish serbët?

Në çdo rast që ka ndonjë ndeshje të rëndësishme kampionati, për ta rritur artificialisht “spektaklin”, merren masa ekstreme sigurie. Gjithmonë ndodh e njëjta gjë, që më pas reklamohet nëpërmjet ekraneve televizive, për të krijuar përshtypjen se këtë rradhë kemi të bëjmë me një ngjarje të jashtëzakonshme. Kështu ishte pragu i ndeshjes Partizani – Tirana, ku

Vazhdoni leximin →

“I dashur armik”…edhe ne duam ta mundim Skënderbeun!

Kur Tirana mundi  Skënderbeun, festa mbërriti edhe tek portat e Partizanit, rivalit të tyre historik. Ndaj,  për fitoren e bardhebluve u hap edhe “shampanjë e kuqe”. Dikur,  një ritual i ndaluar, një ndjenjë që nuk mund të shpallej publikisht, edhe nësë përfitimi ishte I bekuar. Qyshkur, futbolli vuan nën rregjimin e kampionëve të Skënderbeut,  të

Vazhdoni leximin →

Canka dhe Sefa, Elbasani në gjunjë

Lushnja ka arritur një tjetër fitore spektakolare, 1-4, këtë rradhë në “Elbasan Arena”, në një fushë që e favorizon një skuadër si ajo e Artan Banos, duke u konfirmuar si një nga kandidaturat kryesore për t’u ngjitur në Kategorinë Superiore në fund të këtij edicioni. Sulmuesit Canka dhe Sefa nuk i lanë asnjë shans elbasanasve

Vazhdoni leximin →

Fundi i marrëzisë…

Deri të shtunën, java e katërt e Kategoristë Superiore prodhoi një tabelë qesharake rezultatesh, nga ato që nuk ndodh t’i shohësh askund tjetër. Në katër ndeshje të luajtura, tre përfunduan 0-0 dhe vetëm kampionët që vazhdojnë të jenë ndryshe mundën të shënonin një gol. Por për të mos na e ulur optimizmin që na karakterizon,

Vazhdoni leximin →