Barcelona zbulon  si iku Nejmari: ka luajtur me ne si macja me miun!

Nënpresidenti i Barcelonës, në një intervistë në gazetën “Mundo Deportivo”, komentoi lëvizjet e klubit katalonjas gjatë gjashtë muajve të fundit. Sa i përket largimit të Nejmarit, ai tha: “Gjatë turneut në Amerikë, ne kaluam shumë kohë, duke biseduar me Nejmarin dhe të atin e tij, por, megjithatë, ne, asnjëherë, nuk morëm ndonjë përgjigje të saktë;

Vazhdoni leximin →

Futbollistët të pangopur, edhe Modriç nën hetim për evazion

Luka Modriç është vënë në shënjestrën e hetimeve të organeve tatimore spanjolle. Sipas asaj që publikon e përditshmja “El Mundo”, mesfushori kroat ka kryer evazion fiskal, duke transferuar në një kompani me seli në Luksemburg, të ardhurat e përfituara nga të drejtat e imazhit, gjatë periudhës 2012-2014. Gjithnjë sipas të përditshmes katalanase, Modriç e krijoi

Vazhdoni leximin →