Shpëtim Duro largohet nga Struga

Humbja e djeshme në transfertë përballë Tikvesh ka rezultuar fatale për trajnerin e Strugës, Shpëtim Duro. Klubi ka njoftuar se palët kanë ndërprerë me konsensus bashkëpunimin mes tyre. “FC Struga Trim Lum njofton për ndërprerjen e bashkëpunimit me shefin e stafit teknik, Shpëtim Duro. Bashkëpunimi me trajnerin Duro ndërpritet me marrëveshje të dyanshme. Me këtë rast, FC

Vazhdoni leximin →

Klodian Duro në Big Brother VIP 3

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Tiranës, Partizanit dhe Vllaznisë, Klodian Duro, duket se është gati për një aventurë të re jashtë botës së futbollit. Ai përflitet se është një nga kandidatët që pritet të hyjë në spektaklin e njohur televiziv, “Big Brother Albania VIP 3”. Ai pëlqimin për këtë format e ka treguar dhe sezonin e

Vazhdoni leximin →

Pse sa herë tradhëtojmë në Europë, më të çuditurit janë trajnerët

Në filmat e Kinostudios, kur shfaqeshin filma me luftën partizane, kur gjermanët pushkatonin ndonjë partizan, thirrja e fundit ishte e detyrueshme : “Rroftë Partia”. Kurse në kohën e “filmave” të futbollit të kohës pa kohë të presidentit Armand Duka, trajnerët pasi “vriten”, gati sikur thonë “rrofshin presidentët”, ikin butë-butë, edhe pse të tradhëtuar, si Shpëtim

Vazhdoni leximin →