Buker-Durant-Pol, ky është Feniksi që mund të triumfojë

Skuadra nga Arizona barazoi rezultatin në serinë e raundit të parë të plej ofit ndaj Los Anxhelos Klipersave. Feniksi triumfoi 123-109 në fushën e vet, dhe ndonëse ka humbur për momentin avantazhin e fushës, mbetet në lojë për kualifikimin. Devin Buker, Kevin Durant dhe Kris Pol ishin yjet që shkëlqyen fort, siç edhe u takon.

Vazhdoni leximin →

NBA, Durant e Buker ia dalin ndaj Donçiçit në Dallas!

Kanë ndryshuar raportet në basketbollin amerikan, ndonëse llogaritë do të bëhen në fund. Sidoqoftë, transferimi i Kevin Durantit tek Feniksi e ka bërë skuadrën nga Arizona edhe më të fortë sesa ishte më parë. Kjo u duk në duelin e luajtur në Dallas, ku dyshja Durant-Devin Buker ia doli të merrte fitoren ndaj Maveriksave, 130-126.

Vazhdoni leximin →

NBA, Kevin Durant ka një debutim ëndrrash për Feniksin

Megjithëse kishte shumë ndeshje dhe në parket zbritën favoritët për titullin kampion, të gjithë vëmendjen në basketbollin amerikan e mori Kevin Durant. Ai debutoi me fitore në ndeshjen e parë me Feniks Sans. Në parket zbritën dy prejk pretendënve të mëdhenj, port ë gjithë prozhektorët e NBA ishin drejtuar në ndeshjen mes Sharlotës dhe Feniks.

Vazhdoni leximin →

Sa do të ndryshojë NBA-ja tani që Duranti shkoi tek Feniksi?!

U dhanë 3 lojtarë për Bruklinin, në mënyrë që ylli kryesor të mund të ndërronte fanelën. Feniks Sans ka marrë një përforcim të madh në formën e Kevin Durantit, për të cilin kaluan tek Netsat Brixhsin, Krauderin dhe Xhonsonin. Sipas mediave amerikane, një transferim i tillë mund të ndryshojë “gjeografinë” e NBA-së pasi Feniksi tani

Vazhdoni leximin →