Nikola Jokiç udhëheq Denverin drejt fitores duke vendosur disa rekorde!

Përfundimi ishte i pritshëm edhe pse misteri mbetej. A do të mundej Denveri të vazhdonte marshimin triumfal të deritanishëm në plej ofin e basketbollit amerikan, ndërsa përballë kishte një Majemi tepër luftarak? Për momentin, përgjigja është “Po”, pasi skuadra nga Kolorado fitoi sfidën e parë të Finaleve të Mëdha për titull. Rezultati në Arenën shtëpiake

Vazhdoni leximin →

Jokiç barazon yjet, por Denveri humb; fiton Golden Stejti!

Momenti i vështirë ka kaluar. Pasi humbi dy sfidat e para, Golden Steit kthehet bindshëm në garë për një biletë në gjysmëfinalet e NBA, duke barazuar 2-2 serinë kundër Sakramentos. Kampionët në fuqi triumfuan në një sfidë emocionuse dhe të vendosur në sekondat e fundit me vetëm një pikë diferencë 126-125. Stefën Kerri ishte edhe

Vazhdoni leximin →