Brighton, klubi unikal në organizim

Brighton po rezulton një nga klubet më të suksesshëm të merkatos në Agli ku falë shitjeve që ka arritur të bëjë vitet e fundit ka arkëtuar më shumë se 500 milionë dollarë por në të njëjtën kohë nuk e ka dobësuar aspak skuadrën që vazhdon të shkëlqejë në fushë me lojë e rezultate. Një nga

Vazhdoni leximin →

Ancelotti e mbyll me Real Madrid

Real Madrid tashmë po mendon për zëvendësuesin e Ancelottit dhe në focus është Roberto De Zerbi. Lajmi vjen direkt nga Spanja dhe, edhe nëse raportohet nga katalanasit e Sport dhe jo një nga gazetat tradicionalisht afër Blancos, tashmë po ngjall shumë interes. Trajneri italian është kontaktuar dhe tashmë kanë nisur negociatat për verën e ardhshme

Vazhdoni leximin →

Interi kërkon De Zerbin në Barcelonë dhe jo Arauhon!

Mbrojtësin katalanas nuk e marrin dot sepse kushton shumë, mbi 70 milionë euro, por Piero Auzilio mund të bëjë diçka të rëndësishme në Barcelonë. Drejtori sportiv i Interit ndodhet në kryeqendrën e Katalonjës ku është takuar me agjentin e lojtarëve, Eduardo Crnjar. Ky është agjent edhe i Ronald Arauhos, por edhe i Roberto De Zerbit,

Vazhdoni leximin →